Eşya Depolama

Eşyalar, evlerin ve işyerlerin olmazsa olmaz unsurlarıdır. Gerek evlerde gerekse işyerlerinde kullanılma gereksinimleri kadar, kapladıkları hacim ve ağırlıkları ile de her zaman göz önündedirler. Bu noktada yaşanılan veya çalışılan mekânların, barınma maliyetlerinin içerisinde, eşyaların da bulundurma maliyetleri yer almaktadır. Bu durum, normal zamanlarda çok fazla akla gelmese de, taşınma veya yeni eşya satın alma gibi durumlarda, ciddi bir uğraş gerektiren faaliyetlere dönüşmektedir. Eşyalar, kullanılmasalar bile yer işgal ettiğinden, kapalı bir mekânda barındırılmalarının, kullanıcıya belirli bir maliyeti olmaktadır. Bu nedenle, eşya depolama işlemi bir gereksinim halini almaktadır.

Artan Eşya Depolama İhtiyacı

Günümüz, artan nüfusun ve buna bağlı ekonomik faaliyetlerin görüldüğü bir dönemi ifade etmektedir. Nüfus artışı, yeni iş imkânlarını ortaya çıkarmakta ve hayatın hemen her alanında değişimin yaşanmasına neden olmaktadır. Ekonomik faaliyetlerin gereği olarak, yeni konutların ve işyerlerin ihtiyacı olan binaların inşa edilmesi gerekmektedir. Bu durum, yeni eşyaların üretilmesi ve satın alınmasına sebep olduğu gibi, mevcut eşyaların da taşınması veya belirli bir süre özenle muhafaza edilmelerine ihtiyaç duyulmaktadır. Eşyalar, kullanımları kadar, dış etkenlere bağlı olarak durdukları yerde dahi eskiyebilmektedirler. Bunun için, eşyaların barındırıldığı yerlerin özellikleri de son derece önemlidir.

Eşya Depolamada Dikkat Gerektiren Hususlar

Eşya depolama büyük dikkat ve özen gerektiren ciddi bir iştir. Herhangi bir nedenden ötürü taşınmak veya eşyalarını belirli bir süre başka bir mekânda barındırmak isteyen kişiler, bu işi kendi başlarına yaptıklarında veya profesyonel hizmet vermeyen bir ekiple çalıştıklarında, sonucun hüsran olması kaçınılmazdır. Eşyalar, bu şekilde hasar alabilecekleri gibi, kötü koşullar altında depolanan eşyaların da; nem, ısı veya ezilme gibi olumsuz faktörler sonucu kullanılamaz hale gelmeleri sık karşılaşılan durumlardandır. Bunun önüne geçebilmek adına, alanında uzman personele sahip kurumsal bir firma ile çalışmak çok önemlidir. Firmamız, eşya taşıma ve depolama konusunda uzun yıllar hizmet veren, alanında uzman personele sahip, kurumsal bir firmadır.

Güvenilir Hizmet Kalitesi

Firmamız, kurumsal bir hizmet anlayışı ile eşya taşıma ve depolama konusunda hizmet sunmaktadır. Alanında eğitim almış, deneyimli personellerimiz, bizzat taşınacak veya depolanacak eşyaları inceleyerek, gereken alan ve araç ihtiyacını önceden belirlemektedir. Oluşabilecek hasar riskine karşı müşterilerimizi mağdur etmemek adına sigorta hizmeti kapsamında taşıma ve depolama hizmeti vermekteyiz. Eşya depolama konusunda gereken tüm niteliklere sahibiz. Eşyaların depolama işleminde zarar görmesine neden olabilecek nem, su, ısı veya diğer durumlara karşı, yeterli havalandırmaya sahip ve düzenli aralıklarla bakımı yapılan depolarımızla hizmet vermekteyiz. Ayrıca, depolarımız, oluşabilecek olumsuz durumlara karşı düzenli aralıklarla kontrol edilmektedir. Eşyaların bir arada tutulurken yaşanan en büyük problemlerden biri, istifleme mantığıyla yer sorununun aşılmaya çalışılmasıdır. Firmamız, eşyalarınız için son derece geniş depolama alanlarına sahip olup, eşyalar kesinlikle aralarında belirli mesafeler olacak şekilde muhafaza edilmektedir.